Деякі любителі аніме вважають маскотом Вікіпедії Вікіпе-тан, однак вона не є офіційним символом усього Вікіпроєкту, а лише тієї його частини, що присвячена аніме та манзі. Справжньо створений маскот-персонаж може стати відомим обличчям компанії. Він суттєво впливає на її комунікаційну стратегію та комерційний успіх. Вони перетворюються на справжніх амбасадорів бренду, викликаючи прихильність клієнтів. Тому 60% маркетологів вважають їх ключовим елементом у створенні унікального контенту. Маскот-символ став ключовим елементом сучасної комунікації та брендингу.
Придумуйте історії з героєм, сповнені корисної інформації та гумору. Сам талісман, якщо він викликає посмішку, добре запам’ятовується, а інформація, яку він доносить, сприймається легше. Так, наприклад, фіолетова корівка Milka є символом ніжності. Помічник вирішує болючу проблему клієнта й допомагає впоратися з конкретним завданням.
Вони не лише формують образи брендів і продуктів, а й відіграють ключову роль у створенні впізнаваності, продажах товарів і формуванні емоційного зв’язку з аудиторією. Розглянемо детальніше вплив маскотів у різних сферах популярної культури. Так само як у спорті, в email-маркетингу одним із головних завдань персонажа бренду є комунікація з аудиторією. Він допомагає оживити компанію в очах її клієнтів, роблячи її більш людяною та привабливою.
Введення маскота-символу є стратегічним рішенням для бізнесу. Статистика показує, що 80% компаній, які активно використовують фірмового персонажа, збільшують лояльність клієнтів на 40%. Це дозволяє створювати емоційно насичені та запам’ятовувані кампанії. Маскот-символ українські маскоти є важливим інструментом комунікації в світі брендингу. Дослідження показують, що 70% компаній підвищують впізнаваність завдяки чіткому голосу бренду.
Історія Іграшок: Брендовий Персонаж У Маркетингу
Слово маскот походить від французького «mascotte», що перекладається як «талісман». В англійську мову слово увійшло наприкінці XIX сторіччя, і вже мало інше значення. Маскотом стали називати живу істоту, пов’язану з певною організацією. Свої «талісмани» з’являлись не лише у компаній, але й у громадських організацій, шкіл та університетів, спортивних команд. Вони зображуються на обкладинках альбомів, стають частиною ліричних історій і навіть повноцінними учасниками сценічного шоу.
Маскот У Маркетингу: Що Це?
Типи символів заслуговують окремого матеріалу, адже їх ділять за кількома методиками, навіть за Юнгом. Від дипломних робіт до маркетингових стратегій — все починається з аналізу. Вивчіть потреби аудиторії, що вона очікує, які емоції має викликати персонаж, яка у бренду є визначальна особливість, що є у конкурентів. Бувають з довгими хвостами та смішними вухами, саркастичні і дуже милі. Це все маскоти — персонажі брендів, які представляють їх на ринку.
- Це дозволяє створювати емоційно насичені та запам’ятовувані кампанії.
- А великі компанії, як свідчить досвід українських брендів, застосовують героїв у масштабних рекламних кампаніях.
- Наприклад, маскот зі складною геометрією, що символізує наукові інновації або цифрову трансформацію.
- Наприклад, у США улюбленцем багатьох є качка Aflac Duck, яка представляє страхову компанію.
- Архетипи — це моделі поведінки, психологічні портрети, якості та емоції, які характеризують цільову аудиторію й мають відображатися в бренді.
Кожен тип маскотів має свої унікальні особливості та виконує специфічні функції, від побудови емоційного зв’язку з аудиторією до створення впізнаваності. Для того аби надати персонажу змогу буквально розмовляти з аудиторією, ми вирішили озвучити його. На жаль, більшість сервісів озвучування заточені на обробку англійської мови. Тож під час використання інших мов ми зіткнулися з проблемою некоректного розставлення наголосів, інтонації та зчитування пауз за допомогою знаків пунктуації. Архетипи — це моделі поведінки, психологічні портрети, якості та емоції, які характеризують цільову аудиторію й мають відображатися в бренді.
Розробити маскоту та використовувати у комунікації з аудиторією може будь-яка компанія. Особливо добре маскот справляється із завданням залучення молодої аудиторії та підвищення лояльності. Навіть «серйозні» бренди можуть використати графічного персонажа — його жарти та неформальна комунікація не суперечитимуть профілю компанії.
Отож створення маскота — це багатоступеневий процес, що вимагає співпраці між психологами, маркетологами та дизайнерами. У деяких випадках талісман допоможе як зробити бренд впізнаваним, так і підвищити продажі. Наприклад, герої результативно працюють на дитячу аудиторію, а також демонструють ефективність у рекламі продуктів харчування. Але в цілому персонаж може представляти абсолютно будь-який бізнес — у сферах IT, охорони здоров’я, юридичних послуг, продажу нерухомості. Наприклад, у США улюбленцем багатьох є качка Aflac Duck, яка представляє страхову компанію.
Він робить ідею та концепцію бренду більш зрозумілими для людей. Всі ці компанії успішно використовують незвичайні персонажі для створення певного образу бренду. Маскоти стають не просто логотипами, а й повноцінними персонажами, із якими аудиторія може емоційно взаємодіяти. Брендований мерч – це ефективний спосіб зміцнити зв’язок із аудиторією. Футболки, кухлі, ручки з логотипом компанії не тільки підвищують впізнаваність бренду, але й створюють почуття приналежності до спільноти. Люди, які використовують таку продукцію, стають свого роду амбасадорами бренду, розповсюджуючи його ідеї та цінності.